W MECZU NA SZCZYCIE GÓRĄ KOSZYKARZE CHICAGO BÓL…

W dziewiętnastej serii spotkań Ligi Amatorskiej Koszykówki (LAK) doszło do pojedynku “na szczycie”. Zajmujący obecnie trzecią pozycję w ligowej tabeli koszykarze zespołu Euro Tape Chyże Dziadki podejmowali v-ce lidera rozgrywek ekipę Chicago Ból. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli goście, którzy wygrali to spotkanie 61-54.

Zawodnicy Chicago już w pierwszej kwarcie meczu zaznaczyli swoją przewagę i po 8 minutach rywalizacji prowadzili pewnie różnicą 9 punktów 23-14. W ekipie gości skutecznie grali Piotr Gacek i Konrad Rzeczkowski, którzy w przekroju całego spotkania zdobyli dla swojej drużyny odpowiednio 15 i 12 oczek. Po wyrównanej drugiej kwarcie meczu zakończonej wynikiem 6-10, kolejne minuty rywalizacji to ponowna dominacja zespołu Chicago. Skutecznie grający w tym spotkaniu goście na początku czwartej kwarty meczu uzyskali nawet 20-punktową przewagę, kiedy to na tablicy wyników było 54-34. Wówczas to przebudzili się gospodarze. Gracze Euro Tape Chyże Dziadki w krótkim odstępie czasu zdobyli z rzędu 14 punktów i doprowadzili do stanu 58-54. Szczególnie widoczni w ekipie Dziadków byli wówczas Błażej Drażba i Krzysztof Paupa. Doświadczeni koszykarze Chicago Ból nie pozwolili już jednak wydrzeć sobie zwycięstwa w tym meczu i ostatecznie pokonali zawodników Euro Tape Chyże Dziadki 61-54.

Po tym zwycięstwie koszykarze Chicago Ból pozostają wciąż jedynym zespołem, który w tegorocznej edycji LAK nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Fotel lidera rozgrywek utrzymali zawodnicy Constructy Plus, którzy mają rozegrane jednak o jedno spotkanie więcej.

W piątkowy wieczór ciekawie było również w pojedynku pomiędzy zespołami Goggle a Consdatą Koszoloty. Przez większą część rywalizacji inicjatywa była po stronie gości, którzy pewnie wygrali pierwszą kwartę meczu 23-14, a schodząc do szatni prowadzili 34-28. W zespole Consdaty dobre zawody rozgrywał lider drużyny Aleksander Piechowiak, który rywalizację z Goggle zakończył z double-double notując w tym meczu 16 punktów i 13 zbiórek. Z każdą upływającą minutą spotkania rozkręcali się jednak gospodarze. Po celnej „trójce” Tomasza Szafrańskiego zdobytej pod koniec trzeciej odsłony spotkania, przewaga gości stopniała do zaledwie 3 oczek kiedy to na tablicy wyników było 48-45. Ostatnia kwarta meczu była bardzo zacięta i wyrównana. Początkowo „na fali” byli w niej weterani z Goggle, którzy po kilku skutecznych akcjach objęli nawet 7-punktowe prowadzenie w meczu 62-55. Końcówka spotkania należała jednak ponownie do ekipy gości, którzy dzięki trafieniom dystansowym szybko zniwelowali ponoszone straty. Gracze Consdaty zagrali w tym meczu na bardzo wysokiej skuteczności rzutów za 3 punkty trafiając łącznie 11 z 18 wykonanych rzutów zza łuku (61 % skuteczności). Wynik spotkania na 72-71 dla ekipy Consdata Koszoloty, na kilkanaście sekund przed końcową syreną, ustalił najlepszy w tym meczu strzelec drużyny gości, autor 18 oczek – Łukasz Koralewski. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył w tym spotkaniu Tomasz Szafrański 20.

W pozostałych trzech rozegranych tego wieczoru spotkaniach pewne zwycięstwa zanotowali faworyci. Koszykarze FSG Basket Team pokonali studentów Politechniki Poznańskiej 66-52, zawodnicy F1 Car Wash zwyciężyli w pojedynku z ekipą X-Temu 70-55, a gracze Hoppecke Basket Team ulegli drużynie Lobków Bobków 58-72. Najwięcej punktów w zwycięskich zespołach zdobyli – Maciej Bodnar (F1 Car Wash) 23, Damian Gawlak (FSG Basket Team) 20 i Paweł Waliszewski (Lobki Bobki) 16.

Dziewiętnastą serię spotkań w LAK z double-double zakończyli – Aleksander Piechowiak (Consdata Koszoloty) 16 punktów i 13 zbiórek, Emil Gruszczyński (Lobki Bobki) 15 punktów i 15 zbiórek oraz Adam Zieliński (Hoppecke Basket Team) 12 punktów i 10 zbiórek.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK) rozegrane zostaną już w najbliższy piątek w hali sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować w nich będą Euro Tape Chyże Dziadki z FotoIntro Gniezno, AZS Politechnika Poznań z Co To Dla Nas, Hoppecke Basket Team z Late Basket i TT Technology z FSG Basket Team. Początek sportowych zmagań od godziny 17.30.

Wstęp na wszystkie spotkania w LAK jest wolny.