PEWNE ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW…

Za nami szesnasta seria spotkań w Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK). Rozegrano w niej kolejne cztery pojedynki. W najbardziej zaciętym i wyrównanym meczu koszykarze Euro Tape Chyże Dziadki podejmowali zawodników F1 Car Wash.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po 8 minutach rywalizacji na tablicy wyników był wciąż remis 9-9. W drugiej odsłonie spotkania rozrzucali się gracze Euro Tape Chyże Dziadki. „Trójki” zdobywane przez Błażeja Drażbę i Szymona Łyżwę wyprowadziły ekipę Dziadków na kilkupunktowe prowadzenie w meczu. Do przerwy przewaga graczy Euro Tape wzrosła do 12 oczek kiedy to na tablicy wyników było 25-13. Po zmianie stron za odrabianie strat zabrali się goście. Szczególnie widoczny w zespole F1 był wówczas Michał Bodnar, który w przekroju całego spotkania zdobył dla swojej drużyny 15 punktów i zebrał na tablicach 12 piłek. W trzeciej kwarcie spotkania gracze F1 zacieśnili szyki obronne i pozwolili Dziadkom zdobyć zaledwie 3 oczka. Po trzech częściach rywalizacji zawodnicy Euro Tape Chyże Dziadki prowadzili już tylko różnicą 3 punktów 28-25. Ostatnia kwarta spotkania była bardzo zacięta i wyrównana. Nerwową końcówkę meczu lepiej wytrzymali koszykarze Euro Tape Chyże Dziadki, którzy pokonali ostatecznie zawodników F1 Car Wash 39-35. Wynik spotkania trafiając dwa rzuty wolne ustalił Mariusz Nowak. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli w tym meczu Błażej Drażba i Mariusz Nowak – po 10.

W pozostałych trzech rozegranych tego wieczoru spotkaniach pewne zwycięstwa zanotowali faworyci. Koszykarze Late Basket pokonali zawodników FSG Basket Team 76-55, gracze X-Teamu weteranów z Goggle 90-55, a zawodnicy Hoppecke Basket Team beniaminka rozgrywek zespół Co To Dla Nas 65-50.

Najwięcej punktów w zwycięskich zespołach zdobyli – Piotr Bębenkowski (Hoppecke Basket Team) 24, Tomasz Płosajkiewicz (X-Team) 22 i Maciej Szymański (Late Basket) 18.

W szesnastej kolejce LAK double-double zanotowali – Piotr Bębenkowski 24 punkty i 11 zbiórek oraz Adam Zieliński 11 punktów i 20 zbiórek (obaj Hoppecke Basket Team), a także Michał Bodnar (F1 Car Wash) 15 punktów i 12 zbiórek.

Kolejne spotkania w Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK) rozegrane zostaną już w najbliższy piątek w hali sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować w nich będą FotoIntro Gniezno z TT Technology, Late Basket z Constructą Plus, Co To Dla Nas z FSG Basket Team i Lobki Bobki z X-Teamem. Początek sportowych zmagań od godziny 18.40.

Wstęp na wszystkie spotkania w LAK jest wolny.